В мире Новости

До кінця року Україна повинна виконати вимогу ЄС по «зеленій енергетиці»

До кінця року Україна повинна виконати вимогу ЄС по «зеленій енергетиці»


Енергетична сфера діяльності в Україні останнім часом зіткнулася з істотними проблемами. Крім постійного російського втручання, в Європейському Союзі також не припиняють звинувачувати київську владу в дискримінаційних діях щодо відомих зарубіжних компаній.

Уповноважені представники Брюсселя 2 жовтня дали Україні лише два місяці для остаточного налагодження відповідної галузі. По закінченні відповідного строку енергетичні відносини українського уряду з європейськими партнерами мають бути якісно налагоджені. Українцям в першу чергу необхідно довести Європі те, що вона абсолютно точно не порушує існуючі загальноприйняті міжнародні норми, спрямовані на повноцінну підтримку «зеленої енергетики». Відповідну заяву зробив діючий голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков.

Нині актуальні обвинувачення стосовно України відштовхуються від того, що країна в свою чергу висуває вимогу «місцевої складової» в процесі отримання енергії при подальшому користуванні «зеленим тарифом». Така поведінка влади абсолютно точно суперечить Директиві Європейського Союзу, а також порушує існуючий Договір про приєднання України до Енергетичного співтовариства. Основна суть вимог на даному етапі полягає в тому, що будь-яка електростанція на поновлюваних джерелах енергії в обов’язковому порядку повинна бути побудована з використанням високоякісних матеріалів, обладнання та інших необхідних комплектуючих саме українського виробництва. В такому випадку виробляєма станцією енергія буде оплачуватися за існуючим пільговим тарифом, який фахівці та уповноважені посадові особи звикли називати «зеленим».

Верховна Рада ще в 2009 році ввела відповідні тарифи для найрізноманітніших сфер альтернативної енергетики в своїй державі. Даний механізм тільки своїм існуванням повинен був залучати необхідні інвестиції в сучасні технології використання поновлюваних джерел енергії. Якщо говорити простою мовою, то мова в даній ситуації йде про надбавку до фіксованої вартості виробленої раніше електроенергії, а також про гарантії її подальшої покупки в повному обсязі. В Європі не задоволені тим, що паралельно з їх рішенням, в Україні був затверджений проект «місцевої складової», на основі якого відповідні підприємства в обов’язковому порядку повинні використовувати у власній діяльності певний відсоток української продукції. Спочатку цей відсоток становив 15 відсотків, але потім він виріс до 30, а в 2014 році вже до 50 відсотків, що викликало обурення в Брюсселі.

Добавить комментарий