Жизнь Новости

Як правильно садити картоплю

Як правильно садити картоплю


Багато дачників неодмінно відводять на своїх ділянках місце під картоплю. І підходить час подумати про те, де взяти насіннєвий матеріал для вирощування другого хліба. Сподіваюся, що ці поради допоможуть зорієнтуватися.

Якісний насіннєвий матеріал краще купувати в господарствах, які займаються вирощуванням насіннєвої картоплі, або в спеціалізованих магазинах. Не можна купувати насіннєву картоплю невідомого походження. Ви ризикуєте занести на свою ділянку небезпечні інфекції та шкідників.

Купуючи бульби для посадки, майте на увазі: допустима довжина паростка — не більше 2 мм. Більш пророщені бульби купувати не варто. Можна, звичайно, обламати паростки, але деякі сорти картоплі нового паростка з того ж вічка вже не дадуть.

Важливо пам’ятати, що в елітній картоплі наявність бульб іншого сорту не допускається. Тобто висаджувати потрібно тільки один сорт.

Бульби насіннєвої картоплі по поперечному діаметру повинні бути розміром 28-55 мм для сортів з подовженою формою бульб, 30-60 мм — для сортів округло-овальної форми. Більш великі бульби відносяться вже до категорії товарної картоплі. Краще купувати бульби середньої ваги — 40-60 грамів.

При покупці насіннєвої картоплі звертайте увагу на наявність у продавця документів, що підтверджують сортові та посадочні якості, — сертифікатів відповідності та протоколів випробувань. У них повинні бути вказані результати аналізу: наявність бульб, уражених хворобами, що мають механічні пошкодження або від шкідників.

Не можна купувати насіннєву картоплю з ознаками захворювань.

Тверді буро-сірі плями, вдавлені всередину тканини, іржаво-бура губчаста тканина на розрізі бульби — ознаки фітофторозу. Утворення у вигляді чорних твердих наростів, що не відмивається водою, — ризоктоніоз. Коричневі виразки неправильної форми і різної величини, темно-жовті сріблясті плями, іноді з нальотом, — парша. М’яка м’якоть під шкіркою, яка при розрізі бульби і натисненні легко видавлюється, — кільцева гниль. Якщо при розрізі м’якоть бульби являє собою м’яку слизову масу темного кольору з неприємним запахом «оселедця» — це чорна ніжка.

За матеріалами видань:
www.rivnist.in.ua
babushkinsad.kiev.ua

Добавить комментарий