Breadcrumbs

Пятница, 17 октября 2014 00:00

Євросоюз відмовив Україні в двох мільярдах євро допомоги

Євросоюз відмовив Україні в двох мільярдах євро допомоги

Євросоюз не обговорює виділення Україні довгострокових кредитів на 2 мільярди євро. Мова йде лише про розширення макрофінансової допомоги, заявив голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

«Питання допомоги обговорюється», але йдеться про меншу суму. При цьому кошти повинні бути виділені «під певні умови«, уточнив чиновник в кулуарах форуму «Азія-Європа» який проходить сьогодні в Мілані.

На початку березня Єврокомісія затвердила програму економічної допомоги Україні в розмірі близько 11 мільярдів євро. З них стабілізаційна макрофінансова допомога становить 1,61 мільярда євро. Ще близько 1,5 мільярдів євро ЄК обіцяє виділити з фондів розвитку ЄС на період до 2020 року.

Близько 8 мільярдів євро мають виділити Європейський банк реконструкції та розвитку і Європейський інвестиційний банк під конкретні інвестиційні проекти. Однак термін надання цієї частини допомоги поки не визначений.

Необхідний обсяг фінансування залежить від динаміки економіки України в наступному році, яка, в свою чергу, буде визначатися розвитком подій на сході країни, вважають аналітики інвестбанку Goldman Sachs. При цьому в разі найгіршого розвитку подій дефіцит фінансування може скласти близько 13 мільярдів доларів.